Układanie paneli winylowych na click

Panele winylowe na click to ostatnimi czasy jedna z najczęściej wybieranych nawierzchni w aranżacjach domów. Swoją popularność zawdzięcza między innymi nieskomplikowanym montażem. Podczas układania paneli winylowych na click, należy pamiętać jednak o kilku ważnych zasadach, które wpłyną na jej trwałość oraz aspekt wizualny. Zapraszamy więc do przeczytania niniejszego artykułu i zapoznania się z nimi.

Układanie paneli winylowych na click, a adaptacja 

Aklimatyzacja paneli winylowych w miejscu montażu, to jedna z podstawowych zasad prawidłowej aplikacji.  W pomieszczeniu, w którym znaleźć się ma podłoga winylowa, temperatura nie powinna przekraczać 21 ° C, a wilgotność 60%. Warto pamiętać również, by panele wyjmować z opakowania tuż przed samym montażem, oraz by nie otwierać okien na czas aplikacji. Jest to o tyle istotne, że winyle mogą pod wpływem wyżej wymienionych czynników zmienić swoje wymiary. 

Prawidłowe przygotowanie podłoża oraz sposób układania winylowej podłogi

Podłoże pod panele winylowe na click musi być przede wszystkim suche, czyste i równe. Jeśli powierzchnia, na której chcemy zamontować nasze panele posiada nierówności większe niż 2mm, należy je wyrównać za pomocą zaprawy szpachlowej. Na tak przygotowanym podłożu kładziemy folię paroizolacyjną, następnie przechodzimy do ewentualnej izolacji akustycznej, aż wreszcie przechodzimy do założenia naszych winyli.

Zakładając panele winylowe, pamiętajmy by kłaść je prostopadle do okna w danym pomieszczeniu. Zabieg ten minimalizuje widoczność łączeń między panelami. 

A teraz krok po kroku przedstawimy Ci prawidłowy przebieg montażu paneli winylowych na click:

  • pierwszy rząd paneli należy zacząć układać wzdłuż ściany, od lewej storny. 
  • Następnie, końcowy odcinek kolejnej deski należy wsunąć, pod odpowiednim kątem do pierwszej. 
  • Dalej, przechodzimy do umieszczenia ostatniej deski. Należy wykonać to krótszą stroną i zaznaczyć miejsce, w którym trzeba będzie ją przyciąć. 
  • Sposób ten zapewnia ułożenie drugiego rzędu podłogi  od odciętego wcześniej fragmentu deski z poprzedniego rzędu. 

Tak opisaną metodą układany każdy kolejny rząd naszych paneli winylowych.

Podsumowując, stosując się do wyżej wspomnianych zasad, możemy być pewni, że panele winylowe na click przez lata będą cieszyć swoim nienagannym wyglądem, trwałością oraz oryginalnością. Aplikacja podłogi winylowej nie należy do skomplikowanych, a nasze winyle posiadają dodatkowo dołączoną instrukcję montażu. Samodzielne ułożenie podłogi to powód do nie lada dumy, a także uznania wśród znajomych i rodziny. Zapraszamy więc do kontaktu, w celu wybrania najlepszego modelu paneli winylowych dla Ciebie, które przyczynią się do stworzenia naprawdę pięknego wnętrza. 

Siedziba

Kopcińskiego 77
90-033 Łódź
Polska

Magazyn

Ossendowskiego 3B
93-228 Łódź
Polska

homeapartmentenvelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram